Пральна машина наразі сприймається нами як норма. Оспіване у піснях на кшталт відомого завдяки TikTok гіта співачки Mitski “Washing Machine Heart”, це чудо інженерної думки в тому чи іншому вигляді є в будь-якому цивілізованому помешканні. Чого в цих помешканнях стає все менше — то це місця і можливості тримати неізольовану вологу в приміщенні через безпосередню близькість електроніки. Якщо ви думаєте, що це нерозповсюджена проблема, принагідно спитайте у вашого знайомого майстра з ремонту комп’ютерної техніки, скільки саме ґаджетів щорічно доводиться рятувати саме від вологи. І хоча істотна частина цих поломок — прямий наслідок некоректного поводження з технікою, яка падає в тарілки з борщем, рясно поливається кавою або тоне на дні (добре якщо) ванної, є ще один аспект, який не слід ігнорувати — просушування білизни де і як заманеться.
В цій статті мова піде про те, як впоратись з цією проблемою і чому пральна машина з сушаркою — найкращий друг ґеймера.
Труси на вулиці
Існує два основних способи висушити випрану білизну. Вірніше навіть дві школи. Традиційна мотузка для білизни, яку вішають на балконі, за вікном чи просто у дворі досі широко вживана в Україні, однак наразі є радше сумним рудиментом радянського минулого. В розвинених країнах і навіть більшості країн, що розвиваються випрана білизна на мотузці посеред двору — контекст або занедбаної глибинки, або далекого минулого. Для США це великою мірою нонсенс десь з середини двадцятого століття (навіть на великих угіддях замість мотузок почали використовувати металеві сушарки десь так у 1970-ті). Для інших країн на кшталт Великої Британії проблема залишалась актуальною трохи довше, однак і там чи далі до завершення двадцятого століття, тим далі мотузкова просушка білизни ставала предметом не найкращих жартів про відверто застарілий побут Сполученого Королівства, частиною того що можна назвати загальнонаціональною кампанією з висміювання та/або привернення уваги до цієї проблеми. Типовим прикладом було демонстроване по BBC «Шоу Бенні Гілла» (The Benny Hill Show), де жарт про мотузку для білизни (який повторювали кілька разів, як і все в цьому шоу) комбінується з ще одним страшним сном часів СРСР — комплектом спідньої білизни «Тиждень».
Розкладна зі складним характером
В наші часи до людей, на щастя поступово доходить що висушувати білизну аби як і де завгодно проблематично. По-перше, якщо сушити білизну у дворі її можуть, як це не дивно, викрасти. Проходячи автентичними дворами багатьох українських міст я часто згадую «Термінатора» (The Terminator) і думаю, що появись прибулець з майбутнього в нашому часі десь тут, грабувати перехожих заради одягу йому, в принципі не довелось би — майже все, від спідньої білизни до зимових курток можна знайти просто пройшовши кількома дворами. До повстання машин готові!
По-друге, привселюдна демонстрація випраного одягу нарешті почала викликати у наших людей певну відразу суто з моральної точки зору. Звісно, з комплексами треба боротись теж і сушити білизну — це хатня справа, яку переживає кожен з нас, проте парад спідньої і постільної білизни у вікнах та на балконах відверто псує вигляд будь-якого міста з точки зору урбаністики. Тут на сцені з’являється для нас відносно нещодавній, але вже незамінний друг будь-якого українського хатнього господарства — розкладна сушарка для білизни.
Те, що вона розкладна дає чудову можливість економити простір, якого у типових квартирах багатоповерхівок небагато. Однак в таких умовах сушарка на якій розвішана волога білизна стає хижаком-колонізатором в екосистемі квартири, полюючи на слабозахищену від такого свавілля електроніку. Важко сказати, скільки разів мені доводилось бачити таку сушарку над подовжувачем, який прямо іде до розетки в 220 вольт. В кращому випадку, якщо з неї вдало капне розпрощатися доведеться з, власне, подовжувачем, але може статися коротке замикання яке призведе до поломки вашого ПК чи будь-якого іншого приладу. Наприклад, ігрової приставки, місце якої в квартирі теж часто не співпадає з розеткою, зате знаходиться не менш часто в безпосередній близькості до вікна. Як і радіатори, на яких (ось вона, українська кмітливість!) досушується терміново потрібна білизна. Окремі ж хазяйновиті люди розвішують мокрі простирадла і сорочки на дверях, карнизах, диванах і в інших місцях, які для цього зовсім не пристосовані.
Рішення такої проблеми є і подбати про нього можна вже на наступному ж апґрейді пральної машини.
Пральна машина з сушаркою
В багатьох сучасних пральних машинах провідних виробників таких як Candy, LG чи Indesit є вбудована сушарка. Для тих хто все ще ловить радянські флешбеки з попередніх згадок у статті і з жахом поминає незлим тихим словом виокремлені сушарки, які “бігали” по всій хаті — одразу заспокоїмо. Сучасна сушарка в пральній машині — це функція, а не окремий прилад. Функція, до того ж, зручна і не дуже дорога. Доплатити за неї в середньому доведеться десь 2 тис. грн. до середньої вартості пральної машинки, однак зручність і безпека того варті.
Замість висновків
Пожежна безпека — це не так складно як здається і чимало пожеж можна було б уникнути просто менше захаращуючи кімнату. Сушарка для білизни яка кочує по всій кімнаті замість того щоб мати своє місце, чи парасоля, поставлена над подовжувачем сушитись (буває, на жаль, і так) можуть призвести до дуже небезпечних наслідків. Бережіть себе.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!